czwartek, 11 grudnia 2014

WASZE PYTANIA, NASZE ODPOWIEDZI

Witam. Mam problem z sucha skóra na piętach. Robię im kąpiele i kremuje preparatami (...) i nie jest zle, ostatnio jednak pękła mi skóra i strasznie to boli. Smaruje tymi kremami ale nic nie pomaga. Proszę o pomoc jak temu zaradzić.
Witam. Mam problem z sucha skóra na piętach. Robię im kąpiele i kremuje preparatami (...) i nie jest zle, ostatnio jednak pękła mi skóra i strasznie to boli. Smaruje tymi kremami ale nic nie pomaga. Proszę o pomoc jak temu zaradzić.
 
Proszę udać się na konsultację do podologa, który na podstawie dokładnego wyglądu stóp i przeprowadzenia wywiadu będzie mógł postawić właściwą diagnozę i znaleźć przyczynę suchości stóp u Pani. Przed wizytą proszę zastanowić się nad następującymi aspektami, gdyż informacje te mogą być pomocne w diagnostyce: ogólny stan organizmu, choroby przewlekłe, poziom cukru we krwi, ilość wody wypijanej dziennie, wady postawy, zaburzenia hormonalne - tarczyca, zburzenia pracy wątroby i nerek, jak również niedobory witaminowe - w tym wit.A.


Jak można usunąć wokół paznokci u rąk skórki, które wokół paznokcia są twarde, odrastają i odstają. Nie umiem ich obcinać.

Serdecznie polecam wizytę w gabinecie manicure. Zabieg nie jest drogi, a będzie Pani bardzo zadowolona z efektu. Kiedy skórki okołopaznokciowe zostaną wycięte/odsunięte wedle Pani życzenia, proszę zaopatrzyć się w preparat do odsuwania skórek bądź oliwkę arganową (najlepiej z przeznaczeniem do skórek i paznokci). Wcieranie olejku proszę rozpocząć już od pierwszych dni po zabiegu w gabinecie. Ruchy powinny być masujące oraz w kierunku od środka płytki paznokciowej na zewnątrz. W ten sposób zmiękczy Pani skórki i nie będą one zarastać płytki paznokciowej tak intensywnie jak poprzednio. Należy zachować regularność.
  

Co mogę zrobić, by nie mieć szorstkiej skóry na łokciach. Krem nawilżający z masłem shea do łokci nie wygładziła mi skóry na łokciach.

Proszę połączyć krem z masłem shea z uprzednim wykonaniem peelingu - składniki aktywne będą wówczas miały możliwość głębszego wniknięcia w skórę. Proszę spróbować kremów z mocznikiem czy gliceryną. Dobrze sprawdzają się także okłady z parafiny.
 
 
Czy są sposoby na popękane, szorstkie pięty u stóp, nie pomaga peeling do stóp. Skóra na stopach jest żółta i zrogowacona. Jakie są przyczyny tej szorstkości na piętach.

Przyczyn suchych i zrogowaciałych pięt może być bardzo dużo. Jeśli zazwyczaj posiada Pani suchą skórę na ciele, w okresie grzewczym wystarczy chwilowe zaniechanie, aby kondycja skóry na piętach się pogorszyła. Na początek zalecam połączenie peelingu z mocno nawilżającym kremem na bazie mocznika bądź gliceryny. Ważne, aby pamiętać o masażu stóp, olejami.
Zalecam wizytę w sprawdzonym gabinecie podologicznym, nie kosmetycznym. Jeśli zabieg przy takim stanie stóp zostanie wykonany nieumiejętnie, może przyczynić się do pogorszenia sytuacji.
Często z nadmiernie suchą skórą stóp borykają się pacjenci z cukrzycą. Jeśli to będzie Panią niepokoić, proszę zrobić badania diagnostyczne.


Pracuję przy wypieku bułek i chleba. Praca wiąże się z częstym wchodzeniem do mroźni, jak również ręcznym układaniem na blaszkach zamrożonego pieczywa. Foliowe rękawiczki,które mogę (a nawet muszę) do tych czynności używać nie chronią moich dłoni. Dłonie mam suche i szorstkie, a paznokcie łamią się i rozdwajają. Proszę o pomoc

Proszę spradzić, czy ma Pani możliwość zakładania pod rękawiczki foliowe ochronnych rękawic dzianinowych z bawełny-takie połączenie z pewnością będzie stanowiło dla Pani dłoni lepszą ochronę.
Proszę także przywiązać wagę do domowej pielęgnacji dłoni - raz na tydzień peeling dłoni w celu odświeżenia, dwa bądź nawet trzy razy w tygodniu maska na dłonie nałożona na 30 minut, na noc-grubsza warstwa kremu nawilżająco-natłuszczającego. W czasie, kiedy rozpoczyna Pani "wyprowadzanie skóry dłoni na prostą" proszę omijać drogerie, a przy wyborze kosmetyków kierować się do apteki bądź gabinetu kosmetycznego. Tanie kosmetyki drogeryjne, z uwagi na konserwanty i parabeny, mogłyby pogorszyć stan podrażnionej skóry.
Proszę wziąć pod uwagę odwiedzenie gabinetu kosmetycznego i poddanie się zabiegowi manicure japoński. Usługa ta jest stosunkowo niedroga, a bardzo wzmacnia płytkę paznokciową. Do tego zabieg parafinowy w celu uszczelnienia bariery hydrolipidowej.
Zalecam także suplementację biotyną.


Witam. Po każdej kąpieli swędzą mnie nogi tzn. łydki. Nie mogę spać. Zmieniałam balsamy, nic to nie dało. Swędzenie pojawia sie zawsze po wakacjach i po opalaniu i trwa ok. miesiąc. Proszę o poradę.


Bardzo proszę zwrócić uwagę na skład używanych przez Panią balsamów. Warto poddać się testom alergicznym aby wykluczyć podrażnienie w następstwie zastosowania konkretnej substancji.


Jolanta Gajda - kosmetolog, opiekun marki BCL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz