poniedziałek, 23 marca 2015

JAK ZACHOWAĆ MŁODY WYGLĄD DŁONI I STÓP?

Pogoda ma znaczenie! Skóra wysycha zimą, kiedy temperatura i wilgotność powietrza spadają. Odwrotna sytuacja ma miejsce u osób zamieszkujących tereny suche/pustynne – gdzie temperatura rośnie, a poziom wilgotności pozostaje niski. Co ponadto?

  • Ciepło: Centralne ogrzewanie, piece opalane drewnem, grzejniki, kominki wpływają na spadek poziomu wilgotności, co wysusza skórę.
  • Gorąca kąpiel i prysznic: Branie długiej gorącej kąpieli lub prysznica może wysuszać skórę. Tak samo jak częste korzystanie z pływalni z chlorowaną wodą. Ograniczenie czasu kąpieli do 5-10 minut w ciepłej zamiast gorącej wodzie może pomóc utrzymać właściwy poziom nawilżenia.
  • Mydła i detergenty: Wiele popularnych mydeł i detergentów zabiera skórze nawilżenie. Z reguły najwięcej uszkodzeń powodują środki antybakteryjne i dezodorujące. Używaj kremowych delikatnych kosmetyków oczyszczających oraz nawilżających balsamów pod prysznic.
  • Modzele i nagniotki: Sposób działania produktów do ich usuwania opiera się na dostarczaniu skórze dodatkowej dawki nawilżenia i rozluźnieniu połączeń międzykomórkowych, co czyni je łatwiejszymi do usunięcia. Częste skutki uboczne stosowania takich środków to pieczenie, podrażnienie i nadmierne złuszczanie.
  • Używaj środków do usuwania modzeli opartych na naturalnych składnikach: im więcej składników naturalnych, tym mniejsze skutki uboczne – zwróć uwagę na Natural Remedy Callus Remover i ciesz się wyjątkową jakością. Produkt jest nie tylko bezpieczniejszy w użyciu niż inne środki do usuwania zrogowaceń, ale zawiera też substancje nawilżające wpływające na miękkość i jedwabistość dłoni i stóp.
  • Stosuj kremy nawilżające bezpośrednio po kąpieli: delikatnie osusz ciało ręcznikiem tak, aby pozostało na nim nieco wilgoci. Wmasuj w skórę olejek nawilżający bądź balsam, co pomoże zatrzymać cząsteczki wody na powierzchni skóry.
  • Starannie dobieraj codzienną pielęgnację! Kremy takie jak Critical Repair Cream przynoszą ulgę nadmiernie wysuszonej skórze narażonej dodatkowo na stres, czynniki zewnętrzne. Stosuj nie tylko na dłonie i stopy, ale też na każdą partię ciała, która wymaga dodatkowej dawki nawilżenia!


Jolanta Gajda - kosmetolog, opiekun marki BCL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz