czwartek, 12 marca 2015

SŁOWO O REFLEKSOLOGII

Refleksologia jest jedną z najstarszych, a jednocześnie najdoskonalszych nauk, jakie na przestrzeni wieków było dane nam poznać. Czy do wykonania terapeutycznej refleksologii wymagane są specjalne umiejętności potwierdzone certyfikatem? Zdecydowanie tak. Czy możemy pomóc sobie sami w jeśli boli nas głowa czy męczą hemoroidy? Refleksologia w służbie dobremu zdrowiu i wyglądowi!


Masowanie i uciskanie poszczególnych punktów wymaga prezycyjności. Kciuki, palce wskazujące - ze względu na naturalną wychodzącą od nas siłę nacisku oraz dokładność to nimi wykonujemy najwięcej ucisków. Umieść zewnętrzną krawędź kciuka w miejscu przeznaczenia. Rozpocznij ucisk. Rozluźnij go. Uciskaj i rozluźniaj. Powtórz ruch kilkukrotnie.

Rozpoczynamy od ogrzania dłoni. Przygotuj skórę i mięśnie do mocniejszych ucisków. Naciskaj stopniowo, zwiększając intensywność. Dobrze sprawdza się przemasowanie dłoni kłębami kciuków, z niewielką ilością oliwki - jako dodatkowy czynnik rozgrzewający.

Rozpocznij pracę od palców, następnie rozmasuj ruchami kolistymi nadgarstki, powróć do środkowej części dłoni - tym razem bez nacisku.

Kiedy dłoń jest rozluźniona, wykonuj ruchy z większym naciskiem za pomocą kostek palców, skupiając się na wewnętrznej części doni i stawach międzypalcowych.

Odsuń kciuki od siebie, po czym poruszaj do siebie tak, aby nie dotykały się, a przecinały w kierunku zygzakowym.

Pracuj kciukami ruchami zygzakowatymi od podstawy dłoni przy nadgarstkach aż do końców palców i z powrotem.

Zakończ głaskaniem dłoni z bardzo delikatnym naciskiem. 
 Jolanta Gajda - kosmetolog, opiekun marki BCL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz