poniedziałek, 26 stycznia 2015

STARE NAWYKI NIE OTWIERAJĄ NOWYCH DRZWI - część 2.

Palenie papierosów

Na każdym kroku słyszysz, że palenie ma negatywny wpływ na zdrowie i cerę, a jednak nadal to robisz? Utrudnij sobie! Kiedy skończysz paczkę papierosów – nie kupuj kolejnej. Kiedy będziesz miała ochotę na papierosa – weź kilka głębokich wdechów. Kiedy zobaczysz pierwsze efekty (już po ok 14 dniach), zdobędziesz motywację do kontynuowania tego działania. Ziemista cera zostanie zastąpiona przez zdrowo zarumienione policzki, a drobne zmarszczki mimiczne z łatwością spłycisz poprzez stosowanie masażu czy zabiegów kosmetycznych.Odkładanie zabiegów pielęgnacyjnych na później

Nawyk ten dotyczy przede wszystkim kobiet, które pracują na pełny etat, nierzadko po godzinach, lub/oraz pełnią rolę mamy, i „brakuje im czasu” dla siebie. Zastanów się, ile razy odkładałaś wykonanie masażu twarzy na później. Jakie były tego przyczyny? Masować twarz bądź ćwiczyć jogę pilates możesz podczas oglądania telewizji czy słuchania audiobooka.

Stosowanie kosmetyków nieodpowiednich do skóry

Niezwykle powszechne są błędy w pielęgnacji twarzy. Jednak również pielęgnacja ciała, dłoni i stóp wymaga znajomości swojej skóry i jej potrzeb. Stosujesz kosmetyki, ale nie widzisz efektów? Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. Następnie określ punkt, z którego wychodzisz. Co musiałoby się stać, abyś osiągnęła wymarzony stan skóry? Jeśli nie jesteś pewna, czy masz skórę suchą czy mieszaną udaj się na wizytę do kosmetyczki, której obowiązkiem jest ocena i diagnoza stanu skóry klientki.

Ignorowanie pierwszych objawów alergii na kosmetyki

Czy zdarza Ci się zauważać na skórze swędzącą wysypkę czy czerwone plamy? Wiele osób bagatelizuje wystąpienie takich objawów i nie upatruje przyczyny ich powstawania w niewłaściwym kosmetyku. Z czasem taki problem nasila się, skóra w danym obszarze jest coraz bardziej podrażniona, przesuszona i mocno reaguje na czynniki zewnętrzne - w tym także na niefiltrowaną wodę z kranu. Nie pozwól sobie na to, aby z małej chmury na Twoją skórę spadł wielki deszcz. Reaguj od razu po zauważeniu pierwszych objawów. Doraźnie mogą pomóc leki antyalergiczne OTC lub wapno. Na wszelki wypadek udaj się do lekarza pierwszego kontaktu alby ostatecznie wykluczyć alergię lub wyprysk kontaktowy czy też rozpocząć proces diagnozowania.

Nieprawidłowe odżywianie

Czy wiesz, że osoby uczulone na pyłek brzozy, w okresie pylenia, nie powinny spożywać jabłek, gdyż grozi to wystąpieniem reakcji alergicznej? Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy tym co jemy. Twierdzenie to przekłada się nie tylko na występujące choroby ogólnoukładowe, ale też, a może i przede wszystkim, na stan naszej skóry. Jeśli zmagasz się z nadmiernie wysuszoną skórą bądź na Twoich ramionach pojawiają się zmiany przypominające kaszę manną, w pielęgnacji zwróć większą uwagę na stosowanie preparatów z mocznikiem. Jeśli objawy nie ustąpią – udaj się do lekarza bądź doświadczonego kosmetologa.
Jak ułatwić sobie zachowanie regularności posiłków? Prowadź dziennik, odznaczaj dni w ściennym kalendarzu, stwórz tabelę. Większość ludzi mobilizuje się poprzez to, że widzą czarno na białym swoje postępy. Bądź ich brak.

Skupianie się tylko na twarzy

Skóra ciała wymaga pielęgnacji tak samo, jak skóra twarzy. Jeśli jesteś osobą, która hołduje zasadzie czego nie widać, tego sercu nie żal - w porządku. Jeśli jednak troszczysz się o swoje zdrowie i swój wygląd, zadbaj nie tylko o twarz. Jeszcze niedawno w magazynach lifestyle'owych pełno było zdjęć gwiazd o twarzy 30-latki i ciele (szczególnie szyja, dekolt, dłonie) 60-latki. Stale rosnąca ilość sprzętów hi-tech do ciała pokazuje, że ludzie przywiązują coraz większą wagę także do zabiegów odmładzających ciało.

Pamiętaj o stosowaniu kremu z filtrem oraz preparatów pielęgnacyjnych. Mieszaniny koktajli odżywczych mogą mieć zarówno właściwości anti-aging, jak i głębokiego nawilżenia. Jak wprowadzić u siebie nawyk pielęgnacji całego ciała? Naucz się ciekawego masażu i praktykuj ruchy na sobie. Zobaczysz, że w krótkim czasie z największą ochotą będziesz rozsmarowywać krem lub balsam na szyi, dekolcie czy ramionach. Małe dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę. Jak widać - nie tylko dzieci.


Jolanta Gajda - kosmetolog, opiekun marki BCL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz