czwartek, 12 marca 2015

MANICURE SPA - USŁUGA DOSTĘPNA W KAŻDYM GABINECIE?

"Masaż dłoni to szczególny rodzaj usługi. Dzięki niemu Klient odpręży się, poczuje się wyjątkowo, a jego skóra zyska wyjątkową gładkość i elastyczność. Będzie Ci za to wdzięczny i zapisze się na kolejne zabiegi, a Ty zyskasz satysfakcję płynącą z obdarzania Klientów dodatkową uwagą i troską." - fragment artykułu z Magazynu dla profesjonalistów Paznokcie już dziś na blogu!

Czym najlepiej wykonać masaż dłoni? Odpowiedzią na to pytanie jest moment, w którym wplatamy masaż do zabiegu. Masaż można z powodzeniem wykonywać już podczas peelingu dłoni, pod warunkiem, że:

  • peeling ma olejową bazę,
  • czas trwania nie jest zbyt długi,
  • wykorzystujemy peeling cukrowy, gdyż jest łagodny dla skóry,
  • bardziej skupiamy się na części dłoniowej, gdzie skóra jest grubsza.

Podczas masażu dłoni skupiamy się najbardziej na dwóch grupach mięśniowych – są to mięśnie kłębu kciuka oraz mięśnie kłębu palca małego – właśnie te mięśnie odpowiadają np. za trzymanie telefonu komórkowego. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Przestrzenie międzykostne oraz palce, masowane w dwóch płaszczyznach – pionowej i poziomej. Ponadto rozciąganie nadgarstka oraz przedramienia. Dowolna technika masażu przeprowadzona w oparciu o powyższe grupy będzie sukcesem.Jakość przede wszystkim
Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego nie prowadzisz w gabinecie usług typu manicure/pedicure spa? Dlatego, że nie masz na nie klientów? A może dlatego, że Twoi Klienci nawet nie wiedzą, że mogą u Ciebie skorzystać z dodatkowej usługi, jaką jest masaŻ dłoni?

W jaki sposób wychodzisz do klienta z propozycją dodatkowego zabiegu? Nie oferuj masażu dłoni. Zamiast tego opowiedz o benefitach, jakie w wyniku tego zabiegu zyskają która, mięśnie i dusza klienta.

Zwracaj szczególną uwagę na jakość stosowanych kosmetyków – certyfikacja, brak parabenów, brak ostrych środków konserwujących.Szczególna więź z Klientem

Maniurzystka jest jak psycholog, prawda? Słucha, obserwuje, współczuje. Nie jest jednak tajemnicą, że to masażyści, poprzez bezpośredni kontakt z ciałem klienta nawiązują z nim szczególną relację, podczas 60 minut zabiegu. Pragniesz takiej relacji? Zacznij masować!Atrybuty

Czyli co jest potrzebne do wykonania masażu. Poza wspomnianymi wcześniej kosmetykami, dobrze jest zaaranżować stanowisko w taki sposób, abyś mogła płynnie wykonać każdy element manicure spa – opracowanie płytki paznokciowej, peeling czy masaż dłoni. Miej pod ręką ciepłe ręczniki, aby w razie potrzeby usunąć nadmiar produktu ze skóry klientki. Osuszające chusteczki jednorazowe – niektórych olejków stosowanych w masażu nie powinno się nakładać na wilgotną skórę – tracą wtedy swoje dobroczynne właściwości. Ręcznik podkładowy. Pilnik, Szpatuła, oliwka w pojemnikach z łatwo zauważalnym logo firmy, na produktach której pracujesz. Dlaczego? Klient lubi mieć kontrolę nad tym, co robisz. Jest coraz bardziej świadomy, sprawdza w internecie markę i renomę. Zarówno specjalisty, jak i kosmetyków, których używa.


Jolanta Gajda - kosmetolog, opiekun marki BCL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz